Zezwolenie na pracę typ A

ZATRUDNIENIE CUDZOZIEMCA

Czy wiesz, że... ?

Nieprawidłowości związane z zatrudnieniem cudzoziemca w Polsce narażają pracodawcę na surowe kary finansowe (do 30 000 zł), karę pozbawienia wolności (do lat 3), zakaz dostępu do środków pochodzących z funduszy strukturalnych, a także wykluczenie z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.

Zezwolenie na pracę typ A to dokument legalizujący zatrudnienie cudzoziemca pochodzącego spoza Unii Europejskiej, EOG lub Szwajcarii, który będzie wykonywał pracę na terytorium Polski na podstawie umowy o pracę lub umowy cywilnoprawnej na rzecz podmiotu posiadającego siedzibę, miejsce zamieszkania lub inną zorganizowaną formę działalności na terenie Polski.  

Chcesz aby uzyskanie zezwolenia stało się szybkie, proste i bezpieczne?

Zapytaj nas o niezobowiązującą ofertę.

 

 

 

 

 

 

Wnioskodawcą o zezwolenie jest pracodawca, który zobligowany jest do uzyskania takiego dokumentu, jeżeli cudzoziemiec nie jest zwolniony z obowiązku jego posiadania.

Uwaga! Nie można zatrudnić cudzoziemca na podstawie zezwolenia na pracę uzyskanego przez innego pracodawcę.

W przypadku niektórych narodowości możliwe jest skorzystania z uproszczonej procedury pozwalającej na zatrudnienie cudzoziemca. Aby poznać możliwe dokumenty legalizujące zatrudnienie cudzoziemca w Polsce zachęcamy do przeczytania artykułu o zatrudnieniu cudzoziemca w Polsce.

Jakie dokumenty trzeba złożyć wraz z wnioskiem?

Oprócz standardowych dokumentów, takich jak oświadczenie o niekaralności podmiotu wnioskującego o wydanie zezwolenia typ A, kopia paszportu cudzoziemca czy potwierdzenie dokonania opłaty administracyjnej, może zajść konieczność dostarczenia wraz z wnioskiem dodatkowych dokumentów. To jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku o wydanie zezwolenia typ A zależy od wielu czynników, m. in. od formy prowadzenia działalności przez pracodawcę czy stanowiska pracy na jakim ma być zatrudniony cudzoziemiec. Może zajść konieczność przeprowadzenia testu rynku pracy, podczas którego udowadnia się, że pracodawca nie może zaspokoić potrzeb kadrowych na lokalnym rynku pracy.  Urząd może w określonych przypadkach wymagać dokumentów potwierdzających wykształcenie czy kwalifikacje zawodowe cudzoziemca oraz inne dokumenty uprawniające go do podjęcia pracy na określonym stanowisku pracy.

Niestety nie ma jednej recepty na uzyskanie zezwolenia dla wszystkich cudzoziemców. Do każdej sprawy należy podejść indywidualnie, przeanalizować dokładnie sytuację pracodawcy i cudzoziemca oraz ustalić jakie dokumenty będą wymagane w toku postępowania.

Jeżeli chcesz żeby procedura uzyskania zezwolenia typu A stała się dla Ciebie prosta, szybka i bezpieczna, zapraszamy do współpracy. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w uzyskiwaniu takich dokumentów, dzięki czemu oszczędzisz wiele czasu oraz zyskasz pewność, że wszelkie formalności zostaną dopełnione.

O NAS

Specjalizujemy się m.in. w uzyskiwaniu zezwoleń typ A dla cudzoziemców od wielu lat. Porozmawiaj z nami o współpracy. Zawsze stawiamy na profesjonalizm i rzetelność, a także wyrozumiałość.

 

Doskonale wiemy, że prawo w dzisiejszych czasach bardzo szybko się zmienia, co powoduje wątpliwości u osób, które na co dzień zajmują się zupełnie innymi sprawami. Zapewniamy, że zawsze jesteśmy na bieżąco, śledzimy wszelkie zmiany, a jeżeli te są istotne, to informujemy o tym klientów, którzy korzystają z naszych usług.

 

Uzyskanie zezwolenia na pracę typ A to nic skomplikowanego, jeśli korzysta się z profesjonalnej pomocy! Dzięki współpracy z nami procedura staje się prosta, szybka i bezpieczna. Zapraszamy do współpracy wszystkich przedsiębiorców, którzy cenią sobie wysoką jakość usług i niezawodność. Nasi pracownicy do każdego zlecenia podchodzą indywidualnie i w sposób rzetelny.

 

Jak działamy?

Krok 1

Kontaktujesz się

z nami w dogodny dla Ciebie sposób:

Kontakt

Krok 2

Bezpłatnie szukamy najlepszego rozwiązania

i przedstawiamy niezobowiązujący kosztorys

Krok 3

Zajmujemy się

całą procedurą

i dostarczamy gotowy dokument

Korzyści z powierzenia nam Twojej sprawy:

Oszczędność czasu

Uzyskamy zezwolenia w możliwie najkrótszym czasie przy Twoim minimalnym zaangażowaniu. Nie musisz zagłębiać się w zawiłości przepisów prawnych, stać w kolejkach, samodzielnie kompletować obszernej dokumentacji czy prowadzić korespondencji z urzędami. 

Gwarancja powodzenia

Doświadczeni Specjaliści po zapoznaniu się z Twoją sytuacją szukają najkorzystniejszego rozwiązania, które da gwarancję powodzenia. Uzyskanie dokumentów z nami staje się proste, szybkie i bezpieczne.

Rozliczenie za efekt

Stosujemy sprawiedliwy model rozliczenia za efekt. Dzięki temu masz pewność, że zależy nam na doprowadzeniu sprawy do końca tak samo jak Tobie.

Bezpieczeństwo

Pobyt i zatrudnienie cudzoziemca będą legalne w świetle prawa, dzięki czemu zabezpieczysz się przed surowymi sankcjami wynikającymi z nielegalnego zatrudnienia cudzoziemca. 

Pobierz darmowego e-booka