Legalizacja pobytu Warszawa

LEGALIZACJA POBYTU

Czy wiesz, że... ?

Obcokrajowiec nielegalnie  przebywający lub wykonujący pracę w Polsce podlega karze pieniężnej w wysokości nie niższej niż 1000 zł. Dodatkowo może zostać on zobowiązany do opuszczenia kraju i otrzymać zakaz powrotu na okres do lat 5.

W dzisiejszym świecie możemy korzystać z szeregu możliwości, które pomagają w precyzyjnym określeniu naszej ścieżki zawodowej i realizowaniu życiowych planów. Swoboda w osiedlaniu się w różnych państwach sprawia, że bez większych problemów jesteśmy w stanie podjąć pracę lub naukę w innym kraju. To doskonały sposób na poprawę swojej sytuacji materialnej, szlifowanie języka obcego oraz nawiązanie nowych, interesujących znajomości. Warto jednak pamiętać o tym, że to w interesie zarówno pracownika, jak i pracodawcy, który zatrudnia cudzoziemca leży to, aby dana osoba przebywała na terytorium kraju w pełni legalnie. Niezbędna będzie więc legalizacja pobytu.

Legalizacja pobytu Warszawa - żyć i pracować zgodnie z obowiązującym prawem

Niezależnie od tego, z jakich powodów cudzoziemiec przybył do kraju, pobyt należy uczynić legalnym. Jeżeli dysponuje on paszportem biometrycznym, może przebywać na terenie państwa maksymalnie przez 90 dni w ciągu kolejnych 180 dni kalendarzowych. W przeciwnym razie należy skompletować niezbędne dokumenty, takie jak chociażby karta pobytu. Potwierdza ona prawo do przebywania w Polsce, a także do wykonywania tam pracy na określonych warunkach. Każdy, kto ją posiada, może wielokrotnie przekraczać polską granicę, nawet gdy nie posiada wizy. Interesującą opcją jest również uzyskanie wizy w kraju pochodzenia. Nie każdy jej typ pozwala jednak na podejmowanie działalności zarobkowej, dlatego taką opcję powinieneś rozważyć głównie wtedy, gdy zamierzasz zmienić miejsce zamieszkania, jednak niekoniecznie chcesz podjąć pracę w kraju, do którego się przeprowadzasz. Do pobytu uprawnia również umieszczony w dokumencie podróży stempel potwierdzający złożenie wniosku o wydanie zezwolenia na pobyt czasowy. Dobrze mieć na uwadze fakt, że każdy, kto posiada rodzinę, może starać się o uzyskanie takiego zezwolenia dla swego nieletniego dziecka oraz współmałżonka.

Dopełnić stosownych formalności - legalizacja pobytu w Warszawie

Dla każdego, kogo interesuje legalizacja pobytu, Warszawa stanowi właściwe miejsce do rozpoczęcia odpowiednich procedur. Proces starania się o otrzymanie stosownych zezwoleń nie należy do najłatwiejszych. Jest również stosunkowo czasochłonny i wymaga dużej rzetelności, skrupulatnego podejścia oraz cierpliwości i wiedzy. Obawiasz się, że przysporzy Ci to problemów? Zaufaj naszej wyspecjalizowanej i kompetentnej kadrze i pozwól, że udzielimy Ci pomocy. Z przyjemnością przygotujemy kompletną dokumentację i będziemy reprezentować Cię przed organami administracji publicznej, aby zagwarantować Ci szybkie i pozytywne rozpatrzenie sprawy. Zapraszamy do kontaktu!

 

Jak działamy?

Krok 1

Kontaktujesz się

z nami w dogodny dla Ciebie sposób:

Kontakt

Krok 2

Bezpłatnie szukamy najlepszego rozwiązania

i przedstawiamy niezobowiązujący kosztorys

Krok 3

Zajmujemy się

całą procedurą

i dostarczamy gotowy dokument

Korzyści z powierzenia nam Twojej sprawy:

Oszczędność czasu

Uzyskamy zezwolenia w możliwie najkrótszym czasie przy Twoim minimalnym zaangażowaniu. Nie musisz zagłębiać się w zawiłości przepisów prawnych, stać w kolejkach, samodzielnie kompletować obszernej dokumentacji czy prowadzić korespondencji z urzędami. 

Gwarancja powodzenia

Doświadczeni Specjaliści po zapoznaniu się z Twoją sytuacją szukają najkorzystniejszego rozwiązania, które da gwarancję powodzenia. Uzyskanie dokumentów z nami staje się proste, szybkie i bezpieczne.

Rozliczenie za efekt

Stosujemy sprawiedliwy model rozliczenia za efekt. Dzięki temu masz pewność, że zależy nam na doprowadzeniu sprawy do końca tak samo jak Tobie.

Bezpieczeństwo

Pobyt i zatrudnienie cudzoziemca będą legalne w świetle prawa, dzięki czemu zabezpieczysz się przed surowymi sankcjami wynikającymi z nielegalnego zatrudnienia cudzoziemca. 

Pobierz darmowego e-booka