Przedłużanie karty pobytu Warszawa.

Karta pobytu.

Karta pobytu - co to?

Karta pobytu to dokument wydawany cudzoziemcom, która wraz z ważnym paszportem zagranicznym stanowi potwierdzenie uprawnienia do pobytu w Polsce. Uprawnia ona także do wielokrotnego przekraczania granicy polskiej bez konieczności posiadania wizy. Karta pobytu wydawana jest cudzoziemcom, którzy posiadają jeden z poniższych tytułów do pobytu:

  1. zezwolenie na pobyt czasowy - przeczytaj więcej o tym dokumencie tutaj,

  2. zezwolenie na pobyt stały,

  3. zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego UE,

  4. status uchodźcy,

  5. ochronę uzupełniającą,

  6. zgodę na pobyt ze względów humanitarnych.

Potrzebujesz uzyskać kartę pobytu?

Uzyskanie karty pobytu to skomplikowana, trwająca wiele miesięcy procedura, w której należy wykazać uzasadniony powód przebywania cudzoziemca w Polsce powyżej 3 miesięcy.

Ważne!

  • karta pobytu to dokument pobytowy, który zazwyczaj nie wystarcza do legalnego zatrudnienia cudzoziemca w Polsce (tutaj przeczytasz o dokumentach legalizujących zatrudnienie).

  • wniosek o wydanie karty pobytu należy złożyć nie później niż w ostatnim dniu legalnego pobytu cudzoziemca,

  • w przypadku uzyskania decyzji odmownej, w terminie 7 dni istnieje możliwość odwołania się od decyzji Wojewody, 

  • pieczątka w paszporcie otrzymana przy złożeniu wniosku stanowi potwierdzenie legalnego pobytu podczas toczącego się postępowania, nawet po utracie ważności posiadanej dotychczasowo wizy/karty pobytu.

Karta pobytu "na pracę"

Cudzoziemiec może uzyskać kartę pobytu na podstawie zatrudnienia u konkretnego pracodawcy. Wydawana jest ona na podstawie zezwolenia na pobyt czasowy i pracę cudzoziemca (tutaj przeczytasz więcej o tym dokumencie). Cudzoziemiec posiadający taką kartę pobytu może pracować tylko i wyłącznie na rzecz pracodawcy wskazanego w tej decyzji. Zmiana pracy wymaga uzyskania nowego zezwolenia na pobyt czasowy oraz nowej karty pobytu!

Przedłużanie karty pobytu stałego i czasowego Warszawa

Czy możliwe jest przedłużanie karty stałego i czasowego pobytu w Warszawie?

Niestety nie ma możliwości przedłużenia posiadanej przez cudzoziemca karty pobytu. Przed wygaśnięciem ważności pozwolenia na pobyt czasowy należy rozpocząć procedurę ubiegania się o nowe pozwolenie na pobyt czasowy oraz o nową kartę na podstawie tego pozwolenia.

O nas

Nasi specjaliści posiadają odpowiednią wiedzę i doświadczenie, by pomóc Ci szybko uzyskać kartę stałego pobytu lub kartę czasowego pobytu w Warszawie. Oferujemy nie tylko skuteczność i rzetelność, ale też pełną wyrozumiałość. Doskonale wiemy, że niektóre osoby muszą borykać się ze sporymi problemami, dlatego naszym celem jest zdjęcie z barków choćby odrobiny obowiązków.

 

Twoja karta czasowego pobytu kończy swoją ważność? Chcesz postarać się o przedłużenie karty pobytu? Nasza firma z Warszawy chętnie Ci w tym pomoże!

 

Możemy zająć się przeanalizowaniem Twojej sytuacji względem legalizacji pobytu. W tym przypadku gromadzimy wszelką potrzebną do tego dokumentację, co pozwala ograniczyć ewentualne odrzucenia wniosków. Jeżeli jest taka konieczność, nasi specjaliści mogą reprezentować klienta przed różnego rodzaju urzędami. Współpraca z nami to przede wszystkim komfort dla Ciebie.

 

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że prawo szybko się zmienia, przez co nierzadko trudno jest samodzielnie zrozumieć wszystkie ważne aspekty uzyskania karty pobytu. Zapewniamy, że zawsze jesteśmy na bieżąco!

 

Jeżeli masz jakieś pytania lub chcesz skorzystać z naszej oferty, to zapraszamy do kontaktu. Chętnie udzielimy odpowiedzi oraz wyjaśnimy warunki współpracy. Postaw na profesjonalną pomoc i zgłoś się do nas!

Jak działamy?

Krok 1

Kontaktujesz się

z nami w dogodny dla Ciebie sposób:

Kontakt

Krok 2

Bezpłatnie szukamy najlepszego rozwiązania

i przedstawiamy niezobowiązujący kosztorys

Krok 3

Zajmujemy się

całą procedurą

i dostarczamy gotowy dokument

Korzyści z powierzenia nam Twojej sprawy:

Oszczędność czasu

Uzyskamy zezwolenia w możliwie najkrótszym czasie przy Twoim minimalnym zaangażowaniu. Nie musisz zagłębiać się w zawiłości przepisów prawnych, stać w kolejkach, samodzielnie kompletować obszernej dokumentacji czy prowadzić korespondencji z urzędami. 

Gwarancja powodzenia

Doświadczeni Specjaliści po zapoznaniu się z Twoją sytuacją szukają najkorzystniejszego rozwiązania, które da gwarancję powodzenia. Uzyskanie dokumentów z nami staje się proste, szybkie i bezpieczne.

Rozliczenie za efekt

Stosujemy sprawiedliwy model rozliczenia za efekt. Dzięki temu masz pewność, że zależy nam na doprowadzeniu sprawy do końca tak samo jak Tobie.

Bezpieczeństwo

Pobyt i zatrudnienie cudzoziemca będą legalne w świetle prawa, dzięki czemu zabezpieczysz się przed surowymi sankcjami wynikającymi z nielegalnego zatrudnienia cudzoziemca. 

Pobierz darmowego e-booka